Tłumaczenia medyczne - PIM Standard- LOQUAX
Kliknij, aby przejść do wersji mobilnej strony
Kliknij, aby przejść do wersji mobilnej strony
Polski English Deutsch Français Italiano Español 日本語
Strona główna \ \ \ PIM standard

Kontakt

tel.: 81 740 16 08
fax. 81 533 86 91
e-mail: biuro@loquax.pl
e-mail: biuro@Ltlumaczenia.pl

Powiązane linkiObszar działalności

Biuro tłumaczeń specjalistycznych LOQUAX obejmuje swoim zasięgiem całą Polskę a także resztę świata. Szczególnie dużo tłumaczeń wykonujemy dla naszych klientów z Warszawy, Wrocławia oraz Katowic.

PIM

Co to jest?

PIM (Product Information Management) jest to termin opisujący nowy sposób postępowania z informacją o produkcie realizowany przez instytucje nadzorujące Unii Europejskiej.

PIM jest standardem

W pierwszym rzędzie PIM jest standardem elektronicznej wymiany danych dotyczących informacji o produkcie. Standard ten opisuje w jaki sposób należy przygotowywać i potwierdzać wymagane informacje, aby mogłyby one z powodzeniem wymieniane pomiędzy wnioskodawcami oraz odpowiedzialnymi organami.
Celem standardu jest zminimalizowanie tych informacji, które mogą wielokrotnie powtarzać się w określonej dokumentacji tak, aby tylko raz przedkładać daną informację. Dzięki wykorzystaniu formatu XML (Extensible Markup Language) PIM ma znieść konieczność przedkładania dokumentów w formie papierowej oraz w formie dokumentów w formacie Microsoft Word. W ramach tego standardu zarówno zawartość merytoryczna jak jej układ są w taki sposób określone, aby były zgodne z szablonami QRD (Quality Review of Documents).

PIM jest procesem

W celu wsparcia wymiany informacji pomiędzy wnioskodawcami a EMEA zostaną zdefiniowane określone procesy. Procesy te będą różnić się pod kilkoma względami od obecnie stosowanej procedury wymiany informacji o produkcie posługującej się dokumentami zarówno w formie papierowej jak i w formie plików MS Word. (.doc, .docx).

PIM jest systemem

W celu ułatwienia analizy informacji o produktach stworzonych za pomocą standardu PIM, został stworzony system PIM (PIM Review System - PRS), który ma być wykorzystywany przez EMEA oraz jednostki z nią związane. Zamierzenie polega na tym, aby system ten wspierał Zcentralizowaną procedurę ( Centralised Procedure) tworząc jeden system umiejscowiony w EMEA oraz w przypadku, gdy zachodzi taka potrzeba , instalacje typu satelite w jednostkach zależnych od EMEA.

Do systemu tego będą miały dostęp wszystkie partnerskie jednostki zaangażowane w daną analizę.

W celu umożliwienia, w ramach systemu PIM, tworzenia przez wnioskodawców odpowiednich informacji zaprojektowane specjalne narzędzie LAT (Light Authoring Tool). Narzędzie to jest względnie proste. Można je bezpłatnie ściągnąć ze strony EMEA (http://pim.emea.europa.eu/lat/download.html)

PIM jest projektem

Obecnie twórcy projektu PIM skupiają się na wdrażaniu systemu, prowadzeniu szkoleń dla potencjalnych użytkowników, utrwalaniu nowych procesów biznesowych oraz dalszemu doskonaleniu standardu.

Najprostszą metodą otrzymania korzystnej, szybkiej i wiarygodnej wyceny jest dostarczenie do nas materiału źródłowego przeznaczonego do tłumaczenia i lokalizacji na język obcy.

Wycena tłumaczeń pisemnych

Wycena tłumaczeń
ustnych


Wszelkie pytania prosimy kierować na adres e-mail biuro|małpa|loquax.pl
Kotakt telefoniczny 81 740 16 08
do góry
Share |